سید احسان حاجی‌حاتملو

با شهادتِ سید احسان حاجی‌حاتملو برای دومین بار، عطر دل انگیزِ شهادت مدافعانِ حرمِ زینبی، در استان گلستان پراکنده شد.


شهید سید احسان حاجی‌حاتملو از رزمندگان تیپ ۴۵ جوادالائمه(ع) گرگان بود که مدتی پیش به صفوف مدافعان حرم بانوی مقاومت، حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) پیوست و روز جمعه17 بهمن ماه 93، در نبرد با مزدوران سعودی و پیروان اسلام آمریکایی در سوریه، بال در بال ملائک گشود. 

شهید سیداحسان حاجی‌حاتملو متولد اول فروردین 1363 است. وی حدود 15 روز پیش به صورت داوطلبانه برای دفاع از حرم حضرت زینب(سلام‌الله‌ علیها) به سوریه رفت و در راه دفاع از حریم اهل بیت(ع) 13بهمن 93 در شهر حلب به دست تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.

پیکر این شهید مدافع حرم شنبه 18 بهمن ماه به گرگان منتقل و مراسم استقبال از شهید سید احسان حاجی حاتملو ساعت 16 در میدان بسیج شهر با حضور عموم مردم شهید پرور شهر گرگان برگزار شد. همچنین مراسم وداع با پیکر مطهر شهید بعد از نماز مغرب و عشا در آستان مبارک امامزاده عبدالله گرگان برپا شد.

مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید بزرگوار با حضورخانواده شهید، مسئولان و مردم شهید پرور گرگان امروز، یکشنبه، ساعت 8 صبح از بهداری سپاه ناحیه گرگان آغاز و تا گلزار شهدای امامزاده عبدالله(ع) برگزار شد.

پیش از این، استان گلستان، این افتخار را داشت که، یکی دیگر از فرزندان خود را تقدیم آستان مقدس آل الله(ص) نماید. شهید غلامعلی تولی از رزمندگان گنبد کاووس بود که در خرداد ماه 1392 شمسی، در سوریه خلعت شهادت پوشید.

 

/ 0 نظر / 41 بازدید